Od stripa do života
Foto: ADJ / BR
Svako vrijeme ima svoje heroje. Oduvijek nas očaravaju, nadahnjuju bude maštu, s njima se poistovjećujemo. Neki su izmišljeni, neki stvarne osobe. Svi oni sada su na jednom mjestu – na više od tisuću i pol četvornih metara izložbenog centra u Depou lokomotiva u njemačkom Rosenheimu. Izloženo je oko 250 eksponata.
Ondje se može saznati sve o herojima iz različitih mjesta, svih žanrova i razdoblja. Tko su, tko ih je stvorio, zašto su postali heroji i zašto nam uopće trebaju? Ali otkrivamo i njihove tamne strane. Tu su Heraklo, Ivana Orleanska, Marie Curie, Wonder Woman, Batman... Ali i junaci koji su na Trgu nebeskoga mira u Pekingu stali pred tenkove, pa i nogometne zvijezde.
Povijesni i filmski junaci
Foto: ADJ / BR
Izložba je, naravno, interaktivna pa i posjetitelji mogu krenuti na svoje virtualno herojsko putovanje. Diviti se Batmobilu, povijesnoj viteškoj opremi koja je, zamislite, izložena pokraj ruskog oporbenog lidera Navaljnog. Svatko može sastaviti i svoju herojsku ekipu, pronaći samo svojeg junaka ili junakinju. Izložba je otvorena od 8. ožujka do 15. prosinca 2024.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!